ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła

(25.06.2017 r.)

 1. W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą prowadzić zbiórkę ofiar do puszek z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.
 2. Powstaje w naszej parafii kolejna Róża Różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci. Celem tej modlitwy to prośba o ochronę dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców, o pełnię błogosławieństwa Bożego, aby trafiły w środowisko w którym będą się najlepiej rozwijały, o mądre wybory dla nich. Zapisy przy stoliku przed kościołem.
 3. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają do swojej kaplicy przy ul. Mariańskiej 31, na nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus i Mszę św. w dzisiejszą niedzielę na godzinę 18.00.
 4. W dniu jutrzejszym ministranci udają się na OLIMPIADĘ MARIAŃSKĄ do Skórca. Zbiórka na placu przy kościele o godz. 9.30, odjazd o godz. 10.00. Przypominamy o zabraniu ze sobą: legitymacji szkolnych, śpiworów, karimat, czegoś od deszczu, koszulek, butów sportowych, ręczników, środków higieny. Powrót nastąpi w środę – 28 czerwca – ok. godz. 16.00. Rodziców prosimy o odbiór swoich dzieci.
 5. Do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. Wszystkich pragnących poznać głębiej Słowo Boże zapraszamy w najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczornej do Salki Legionu Maryi na „Spotkania z Biblią”, które prowadzi biblistka, pani dr Joanna Ząbczyk-Plajzer.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. A). na Mszę św. o godz. 7.00 zapraszamy członków Kółek Różańcowych. Po Mszy św. i  nabożeństwie – konferencja oraz zmiana tajemnic różańcowych. B). po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 9. Podczas wakacji – w miesiącu lipcu i sierpniu – ulegnie zmianie porządek Mszy św. odprawianych w niedzielę. Msza św. z godz. 18.00 będzie odprawiana o godz. 19.30. Porządek Mszy św. odprawianych w dni powszednie nie ulega zmianom.
 10. W przyszłą niedzielę w kaplicy św. o. Stanisława Papczyńskiego, po Mszy św. o godz. 19.30 – konferencja i wymiana tajemnic różańcowych dla obu męskich Kół Żywego Różańca.
 11. W roku jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej zapraszamy do udziału w XXXVII Mariańskiej Pieszej Pielgrzymce z Góry Kalwarii od grobu św. o. Stanisława Papczyńskiego do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Pielgrzymka odbywa się od 7 do 16 Lipca. Informacje na temat pielgrzymki na plakacie pod chórem lub w zakrystii.
 12. Zapraszamy dzieci na półkolonie organizowane przez parafię wspólnie z filią nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej, które odbędą się w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia w godzinach 10-14. W programie wspólne gry, zabawy, konkursy, zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, a także spotkania z ciekawymi ludźmi i zawodami oraz piknik z wieloma atrakcjami w ostatnim dniu zajęć. 2 sierpnia w ramach półkolonii organizujemy wycieczkę do Zamościa w programie wizyta w ZOO, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz Stare Miasto. Koszt wycieczki 50 zł. Udział w półkoloniach jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy z wyjątkiem wycieczki do Zamościa gdzie liczba miejsc jest ograniczona. Informacje i zapisy na wycieczkę w zakrystii.
 13. Tegoroczna parafialna zbiórka krwi odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia br. Z uwagi, że w miesiącach wakacyjnych brakuje krwi w szpitalach, bardzo gorąco zachęcamy parafian do licznego wzięcia udziału w tej akcji.
 14. Przed kościołem można nabyć tygodniki katolickie. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę Gościa z Wojciechem Modest Amaro pt. „Jestem narzędziem”. W „Niedzieli” polecamy temat numeru: „Ubóstwo. Centrum świata Papieża Franciszka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *