ogłoszenia

XX Niedziela Zwykła

(20.08.2017 r.)

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać’ wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę przeznaczoną na wyposażanie naszej świątyni w wysokości: 4 020 zł. 15 gr. Dziękujemy za wpłaty na konto parafii. Dziękujemy za modlitwy w tej intencji.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych we wszystkich parafiach Archidiecezji jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska.
 3. Dzisiaj w godz. od 9.00 – 14.00 odbędzie się na parkingu koło dzwonnicy zbiórka krwi prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Z uwagi, że w miesiącach wakacyjnych brakuje krwi w szpitalach, bardzo gorąco zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tej akcji. Aby oddać krew trzeba być wypoczętym, po lekkim ubogo-tłuszczowym posiłku, trzeba posiadać dokument tożsamości, oraz w dniu poprzedzającym i w dniu oddania krwi nie spożywać żadnego alkoholu.
 4. Również dzisiaj 16.00 – 19.00 Rada Parafialna zaprasza do ogrodów za kościołem na grilla parafialnego, który będzie okazją do podziękowania ks. Proboszczowi i ks. Marcinowi za posługę w naszej parafii. O godzinie 19.30 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna w intencji ks. Proboszcza i ks. Marcina.
 5. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu z uroczystości, będą odprawiane o godz. 7.00 i 10.00.
 6. Zapraszamy wszystkich młodych na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w Garbowie w dniach od 25 – 27 sierpnia. W programie koncerty zespołów „Porozumienie” oraz „niemaGOtu”, czuwania, spotkania w grupach i wiele atrakcji. Szczegółowe informacje zamieszczono na plakacie w gablocie przed kościołem.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się powitanie nowego proboszcza ks. Romana Frąckowiaka.
 8. Również w przyszłą niedzielę członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą  prowadzić zbiórkę ofiar do puszek z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.
 9. Od września – niedzielna Msza św. wieczorna odprawiana w miesiącu lipcu i sierpniu o godz. 19.30, będzie ponownie odprawiana o godz. 18.00.
 10. 2 września br. (sobota) parafia pw. Świętego Krzyża w Lublinie przy ul. Pogodnej 7, organizuje XXIX Dekanalną Pieszą Pielgrzymkę do Wąwolnicy. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w następujący sposób:a.) w swoich parafiach do dnia 24 sierpnia br. b.) po tym terminie w kancelarii Parafii Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej 7. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.00 w kościele pw. Świętego Krzyża. Koszt ubezpieczenia i transportu bagażu wynosi 15 zł.
 11. W dniach 8 – 9 września br. odbędzie się w Lublinie Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Słabowidzących. Nasza parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie noclegów dla pielgrzymów z Wrocławia i Włodawy – w sumie 50 osób. Osoby które podczas wizyty duszpasterskiej wyraziły chęć przyjęcia pielgrzymów prosimy o potwierdzenie swojej deklaracji w zakrystii. Inne osoby, które jeszcze chciałyby przyjąć na nocleg osoby o których mowa wyżej prosimy o zgłaszanie się również w zakrystii.
 12. Przed kościołem można nabyć tygodniki katolickie. W „Gościu Niedzielnym” polecamy ‘Temat Gościa’ pt. „Duchowa adopcja”, a w „Niedzieli” polecamy ‘Temat numeru’ pt. „z Maryją przez Polskę i świat. Można także otrzymać kupony rabatowe do MULTIKINA na film pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *