ogłoszenia

XXIX Niedziela Zwykła

(22.10.2017 r.)

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary. W przyszłą niedzielę do puszki można będzie złożyć datki na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  3. W listopadzie przez oktawę Dnia Zadusznego w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. W ich intencji będziemy się modlić podczas „Nieszporów za zmarłych” połączonych z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii. Kartki na wypominki zostały wyłożone na stoliku pod chórem.
  4. Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać za tydzień ofiary do puszki na ogrzewanie kościoła.
  5. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na nabożeństwo połączone z Mszą Świętą ku uczczeniu Dzieciątka Jezus, które odbędzie się w środę, 25-go października o godz. 18.00 w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej 31. Siostry zapraszają także dziewczęta zainteresowane duchowością karmelitańską na dzień skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę 28 października. Początek o godz. 9.00.
  6. Na V. edycję Święta Chleba połączonego z Kiermaszem Pieczywa oraz Kiermaszem Rękodzielniczym zaprasza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Święto odbędzie się 27 października, a dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia.
  7. W sobotę 28 października organizujemy całodniową wycieczkę dla dzieci i młodzieży do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz do Muzeum św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
  8. Dziś w naszej parafii gości s. Helena ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, która pracuje na misjach w Rwandzie. Przed kościołem będzie można wesprzeć dzieła misyjne prowadzone przez Siostry. Teraz zapraszam s. Helenę, aby w kilku zdaniach przybliżyła nam temat misji prowadzonych przez Siostry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *