ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocy

(15.04.2018 r.)

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która inauguruje X Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych. W naszym kościele będziemy czytali tekst Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian dziś od godz. 16.30 do 18.00. Zapraszamy do włączenia się zarówno w czytanie jak i rozważanie czytanego Słowa Bożego.
 2. W związku z organizowanym X Parafialnym Festynem Rodzinnym RODZINALIA 2018, który odbędzie się 10 czerwca 2018 r., poszukujemy sponsorów Festynu.
  1. Osoby, które chciałyby wesprzeć Festyn poprzez swoje firmy, czy też indywidualnie, prosimy o kontakt w zakrystii. Tych zaś, którzy chcieliby pomóc w pozyskiwaniu sponsorów prosimy o odbiór w zakrystii wydrukowanych podań. Organizatorzy Festynu zwracają się także z prośbą o przekazywanie upominków – fantów, które posłużą do loterii. Fanty – niezniszczone – prosimy pozostawiać w zakrystii.
 3. Nasza parafia przeżywa w tym roku Jubileusz 25 lat istnienia. Z tej okazji uruchomiony został fanpage tego wydarzenia na portalu społecznościowym. Prosimy także o podzielenie się zdjęciami z życia parafii na początku i przez pierwsze lata jej istnienia.
  1. Pragniemy zaangażować w świętowanie dzieci przedszkolne i szkolne. Organizujemy dla nich konkurs plastyczny pt. „Moja Parafia – pod dachem naszego kościoła dzieje się…”. Regulamin znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Prace należy oddać do 30 kwietnia br.
  2. W roku jubileuszowym, w najbliższy wtorek, na godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory maryjne z katechezą nawiązującą do 10-ciu cnót Matki Bożej. Po katechezie będą rozdawane materiały formacyjne, aby móc pogłębić omawianą treść podczas osobistej modlitwy ze Słowem Bożym. Nieszpory połączone są z błogosławieństwami: małżonków pragnących i oczekujących potomstwa oraz rodziców i dzieci. Podczas nabożeństwa możliwość ucałowania relikwii św. o. Stanisława Papczyńskiego.
 4. Planujemy stworzenie nowej strony internetowej naszej parafii. Obecnie udało się uruchomić galerię zdjęć z wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich miesiącach.
 5. Rozpoczynamy zapisy na kolonie letnie dla dzieci, które odbędą się w miejscowości Biskupin. Tegoroczny wyjazd odbędzie się w dniach od 30 lipca do 10 sierpnia. Informacje i zapisy w zakrystii.
 6. Za tydzień przez całą niedzielę homilie będzie głosił ks. Sergiusz Jakubowski MIC. Przed kościołem można będzie wesprzeć dzieła przez niego prowadzone.
 7. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary przeznaczone na wyposażenie naszej świątyni. Zebraliśmy 5695,66 zł. Dziękujemy tym wszystkim, którzy dokonują wpłat na konto parafii, jak również składają ofiary u osób zbierających po domach. Dziękujemy także za modlitwy oraz ofiarowane cierpienia w intencji parafii.

42 odpowiedzi na „ogłoszenia

 1. Piotr pisze:

  Dlaczego w naszej parafii (chyba jedynej w Lublinie) święcenie pokarmów w odbywa się na dworze przed świątynią nie zważając na to, że pada śnieg, deszcz czy jest zimno?

  • xrf pisze:

   Rozumiem Pana troskę o ministrantów i księdza stojących na zewnątrz, ale proszę mi wierzyć, że oni nie narzekają. W kościele trwa adoracja przy grobie oraz sprawowany jest sakrament pokuty, a cisza obu tym „akcjom” bardzo sprzyja.

 2. User pisze:

  Dlaczego modlitwa do Maryi została w pewnym momencie przesunięta na po błogosławieństwie, natomiast w sąsiednich parafiach (Chrystusa Króla i Sw. Ojca Pio) modlitwa do Sw. Michała odmawiana jest po staremu przed końcowym błogosławieństwem?

  • xrf pisze:

   Po zmianach wyjaśniałem tę sprawę w czasie ogłoszeń parafialnych wskazując, że właściwszym momentem na odmawianie tej modlitwy jest właśnie ten czas. Wydaje się, że bardziej wydobyliśmy tę modlitwę, cieszę się, że jest ona obecna w naszej parafii, której wezwaniem jest Niepokalane Poczęcie NMP.

 3. parafianka pisze:

  Szczęść Boże.
  Jak nazywa się Ksiądz który prowadził mszę świeta o godz 12:30 w dniu wczorajszym (18.02.2018)?

 4. Piotr pisze:

  Ile trwa msza w piątek – o której zaczyna się droga krzyżowa?

 5. Monika pisze:

  Szczęść Boże. Czy matkę karmiącą obowiązuje post ilościowy w Środę Popielcową?

  • Roman pisze:

   Dobre pytanie:)
   Zdrowy rozsądek i roztropność niech podpowie Pani ile trzeba zjeść, aby nie było szkody, żeby nie straciła Pani pokarmu i inne. A form przeżycia tego dnia na sposób postny znajdzie się wiele:)
   ks. Roman

 6. A pisze:

  Czy w naszym kościele można nabyć Zdrapkę Wielkopostną?

 7. Dariusz pisze:

  Szczęść Boże.Czy osoba z innej parafii może przyjąć Sakrament Bierzmowania w tutejszej parafii?

  • Roman pisze:

   Jeżeli uzyska stosowną zgodę od swojego Proboszcza i zgłosi sie w odpowiednim czasie to nie ma problemu. Proszę pytać o szczegóły w kancelarii.

 8. Katarzyna pisze:

  Szczęść Boże, czy dobrze rozumiem, że nie będzie spotkań dla dzieci pierwszokomunijnych 28 stycznia i 4 lutego?

 9. STRZEMBOSZA pisze:

  Na Strzembosza 11 miała być wizyta 12.01.2018 czy coś w tej sprawie się zmieniło ? Bo nikogo nie było

  • Roman pisze:

   Wizyta odbyła się w oznaczonym terminie w zapowiedzianych godzinach. Proszę pod koniec stycznia zgłosić się i umówić na dodatkowe spotkanie.

 10. Agnieszka pisze:

  Czy Strzeszewskiego 19 należy do tej parafii? Blok oddany do użytku w połowie 2017 roku.

  Pozdrawiam

 11. Małgorzata pisze:

  Szczęść Boże. Chciałam spytać w jakim terminie będzie wizyta duszpasterska na ul Marianskiej 15?

 12. Parafianin pisze:

  Szczęść Boże. Chciałbym spytać czy Czumy domki to również Czumy szeregowce- chodzi mi dokładnie o nową zabudowę na ulicy Czumy 9-11 wjazd od ulicy Strzembosza. Czy kolęda w tym miejscu będzie również w dniu dzisiejszym?

 13. Parafianin pisze:

  Czy Czumy domki to również Czumy szeregowce? Dokładnie chodzi mi o Czumy 9-11.

 14. Piotr pisze:

  Szczesc boze .Dzisiaj byla wizyta na Jamrozka do mnie nie dotarła nowe segmenty.

 15. Marcin pisze:

  Witam. Kiedy wizyta na ul. Mariańska 1?

  • Roman pisze:

   Wszystko jest na planie ogólnym na głównej stronie od 24 grudnia. Dziś opublikowałem także poprawioną wersję.

 16. Marcin pisze:

  Kiedy odbedzie sie wizyta na ulicy Cyprysowa 21

  • Roman pisze:

   Wszystko jest na planie ogólnym na głównej stronie od 24 grudnia. Dziś opublikowałem także poprawioną wersję.

 17. magda pisze:

  Szczęść Boże
  w jakim terminie odbywac się będzie Kolęda przy ul. Bazylianówka 93?
  pozdrawiam

 18. M.Furman pisze:

  Kiedy bedzie wizyta duszpasterska na ul.Porzeczkowej?

  • Roman pisze:

   Wszystko jest na planie ogólnym na głównej stronie od 24 grudnia. Dziś opublikowałem także poprawioną wersję.

 19. RAFAŁ pisze:

  Kiedy będzie wizyta na Strzembosza 3a szczerzesc Boze

 20. Katarzyna pisze:

  Szczęść Boże!
  W jakim terminie odbędzie się Kolęda na ul. Jamrożka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *