miesiąc maj…

… jest poświęcony jak co roku Maryi. Wpatrujemy się w Jej oblicze i uczymy się od niej postawy zawierzenia i wypełniania woli Boga. Rok ten w szczególny sposób jest związany z rocznicami Jej poświęconymi.

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu obchodzimy 50 rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Kulminacyjnymi dniami obchodów będzie czas od 12 – 15 sierpnia 2017 r. w Licheniu. Cały program uroczystości można znaleźć na stronach Sanktuarium. 

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, podczas których będziemy prezentować osobę Maryi i jej postawę zawierzenia, oraz poznawać historię Sanktuarium w Licheniu i w innym miejscach na świecie. 

Rok obecny to także Rok Jubileuszowy 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bogaty program obchodów tego wydarzenia można znaleźć na stronach Jasnej Góry.

Rok 2017 to także 100 rocznica Objawień Matki Boskiej Fatimskiej. 12 i 13 maja br. Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył uroczystościom w Sanktuarium Fatimskim. Program wizyty papieża można znaleźć na stronach Sanktuarium Maryjnego w Fatimie.

Wizyta Ojca Świętego podczas obchodów stulecia objawień, z jednej strony potwierdza jego wielkie nabożeństwo do Matki Boskiej, której poświęcił swój pontyfikat, z drugiej – ukazuje łączność papiestwa z portugalskim sanktuarium, widoczną szczególnie od października 1942 r., gdy – jeszcze w czasie trwania II wojny światowej – Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dla naszej parafii 13 maja to też data szczególna. Tego bowiem dnia będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia naszego kościoła – w tym roku czwartą, a jednocześnie 24 rocznicę erygowania naszej parafii.

Podziel się:
Ten wpis został opublikowany w kategorii modlitwa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *