pielgrzymka na kanonizację bł. Jana Pawła II

Jan Paweł IINasza Parafia razem z Biurem Podróży COOL-TOUR organizuje w dniach 24-30 kwietnia 2014 r. pielgrzymkę autokarową do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. W programie 7 dniowej pielgrzymki między innymi: Mariazzel, Asyż, Manopello, Monte Cassino, Pompeje, San Giovani Rotondo, Loreto. Koszt pielgrzymki wynosi 1820 zł. pod warunkiem, że grupa będzie liczyła minimum 40 osób. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć poniżej.

I dzień: wyjazd godz. 5.00 – przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię – nocleg i obiadokolacja w okolicach Wiednia.

II dzień: śniadanie, wyjazd do Sanktuarium Mariazzel-Austriackie Mariazell to jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, Jan Paweł II przybył do Mariazell 13 września 1983 r. Przejazd na nocleg i obiadokolacje w okolice Padwy lub Rimini.

III dzień: śniadanie, przejazd do Asyżu: spacer średniowiecznym uliczkami miasta do Piazza Comune – centrum Asyżu, przy którym stoi różowy ratusz oraz znajduje się Pinakoteka. Następnie przejście w kierunku Bazyliki św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki, grób św. Franciszka i cykl 28 fresków mistrza Giotto. Obiad. Następnie Bazylika Św. Rity w Cascii, patronki spraw trudnych i matek. Przejazd do Rzymu na czuwanie na placu Św. Piotra.

IV dzień: udział w uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II. W godzinach popołudniowych wyjazd z Rzymu autokarem lub pociągiem. Przejazd na wzgórze Monte Cassino, Opactwo Benedyktynów, Cmentarz Polski. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

V dzień: śniadanie, zwiedzanie Pompeje – popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co współcześnie umożliwia obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości i jego mieszkańców. Przejazd na nocleg i obiadokolacje w okolice San Giovani Rotondo.

VI dzień: śniadanie, wizyta w San Giovani Rotondo – Dom Ulgi w Cierpieniu największego dzieła Ojca Pio, Bazylika, Modlitwa przy grobie Św. Ojca Pio. Następnie Monte Sant Michale – jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. Wyjazd w kierunku noclegu, po drodze – kościół w Manopello, gdzie znajduje się niezwykła relikwia zwana „Chustą z Manopello” . Przejazd na nocleg i obiadokolacje w okolice Rimini.

VII dzień: śniadanie, przyjazd do Loreto – Loretańska Bazylika z niezwykłą relikwią Domku Matki Bożej i słynącą łaskami figurą Maryi z Dzieciątkiem znajduje się na wzgórzu ponad miastem, cmentarz żołnierzy polskich. Wyjazd w drogę powrotną,

 Cena: 1820 pln /grupa min.40 os. Cena zawiera:

– transport autokarem
– 5 noclegów hotele 3*
– 5 śniadań
– obiad w okolicy Wiednia, Obiad w Asyżu lub w Cascii
– 4 obiadokolacje
– opieka pilota-przewodnika
– ubezpieczenie KL i NNW
– usługa przewodnika w j.polskim: Pompeje, Asyż,
– opieka duszpasterza

Zapisy na pielgrzymkę, wraz z przedpłatą w wysokości 300 zł przyjmuje p. Ewa Klann (tel. 502 023 076) w każdą środę w bibliotece parafialnej (dawna siedziba kancelarii parafialnej) w godz. od 17.00 – 18.00. Tam też będą udzielane wszelkie dodatkowe informacje.

Podziel się:
Ten wpis został opublikowany w kategorii pielgrzymka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *