Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

 

  Stowarzyszenie zrzesza osoby wierzące, które pragną rozwijać się duchowo, naśladować życie Matki Najświętszej i na Jej wzór oraz pod Jej opieką głosić światu prawdę o Bożym Miłosierdziu.
  Członkowie uświęcają siebie i bliźnich przez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia, które ofiarowują Bogu za zmarłych w czyśćcu cierpiących oraz w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.
  Wspierają także modlitwą, pracą i, jeśli to możliwe, ofiarą materialną działalność apostolską i misyjną marianów.
  Wszyscy włączeni do SPM mają udział w owocach codziennych Mszy św., modlitw i Bożych dzieł Księży i Braci Marianów.

Historia

     Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów w Polsce zostało założone 24 X 1994 r. z inicjatywy ówczesnego przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia, ks. Jana M. Rokosza MIC. Zrzesza ono ok. 15 tys. członków – świeckich i duchownych, pragnących rozwijać się duchowo, naśladować życie Matki Najświętszej i na Jej wzór oraz pod Jej opieką głosić Miłosierdzie Boże. Członkowie ofiarują Bogu modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia za zmarłych w czyśćcu cierpiących oraz w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Wspierają także modlitwą, pracą i, jeśli to możliwe, ofiarą materialną działalność formacyjną, apostolską i misyjną Zgromadzenia Księży Marianów.

Centrum SPM

     Organem koordynującym pracę Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich jest Centrum Stowarzyszenia. Wydaje ono m.in. pismo formacyjno-informacyjne Z Niepokalaną oraz inne publikacje, np. o Matce Bożej i Miłosierdziu Bożym; organizuje również pielgrzymki i rekolekcje.

     Centrum SPM mieści się przy Domu Zakonnym Księży Marianów w Warszawie na Stegnach, ul. Św. Bonifacego 9;
tel. 22 651-90-29, 22 833-74-05, fax: 22 833-32-33; 
„Linia modlitwy”: 22 833-32-34;

     e-mail: spm@marianie.pl

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • PDF
 • email
 • Drukuj

Jedna odpowiedź na „Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

 1. Matka pisze:

  Proszę o modlitwę za dzieci moje, o powrót z miast na ziemię rodzinną i zamieszkanie na ojcowiźnie, odbudowanie domków i opiekę nad nami w starości. O dalsze potomstwo dla nich, do Boga i do ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>